sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Spotkania autorskie i podróżnicze z Robertem Gondkiem [ZDJĘCIA]

W Bibliotece Gminnej w Bogatem i w Szkole Podstawowej w Nowej Krępie odbyły się spotkania autorskie -podróżnicze z Robertem Gondkiem -podróżnikiem, fotografem, autorem książki „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” a także e-booka „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.

Uczestnicy spotkań mieli okazję wysłuchać opowieści o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności, zobaczyć pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya, kolorowe Góry Księżycowe w Ugandzie. Dowiedzieli się, czy trudno zdobywać góry w Burundi. Zobaczyli, jak różna jest Afryka, goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie, afrykańskie parki narodowe pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków.
Z zaciekawieniem słuchano opowieści , śledząc prezentację multimedialną przedstawiającą odwiedzane miejsca i kraje. Pan Robert Gondek nauczył również kilku zwrotów w języku suahili.
Pełen ciekawostek i pasji wykład pozwolił na chwilę przenieść się do Afryki, aby podziwiać piękno tego ogromnego i tajemniczego kontynentu.
Program MKiDN– Partnerstwo dla książki. Projekt pt. „Czas na książkę – cykl wydarzeń kulturalnych w gminie Przasnysz”.

 

IP, BPB, BPB