niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleria

Spotkanie autorskie połączone z koncertem Tymona Tymańskiego [ZDJĘCIA]

11 lipca na kameralnej scenie Miejskiej biblioteki publicznej w Przasnyszu wystąpił Tymon Tymański – muzyk, songwriter, poeta, twórca muzyki filmowej oraz okazjonalny aktor. Trójmiejski twórca od lat flirtuje z literaturą, felietonistyką i scenopisarstwem.

Okazją do organizacji wydarzenia był debiut beletrystyczny naszego gościa. Książka „Sclavus” – nominowana do Literackiej Nagrody Nike 2022 – to frapująca opowieść o głośnej happenerskiej formacji Totart. Autor wplata w fabułę historię trudnego dojrzewania, pierwszych miłości oraz swoich muzycznych początków. Narracja obejmuje lata 1983-1989, choć pełno w niej typowych dla Tymańskiego współczesnych wtrętów, dygresji i anegdot, które żyją samodzielnym życiem.
Pierwsza część spotkania to opowieść autora o genezie powstania książki, jej bohaterach i literackich planach na przyszłość.

Następnie w naszych bibliotecznych murach wybrzmiały mocne dźwięki utworów Tymona Tymańskiego. Usłyszeliśmy m.in. „Widziałem Cię z innym chłopcem”, „Jesienna deprecha”, „Zenek Martyniuk”, „Co gryzie księżyc” oraz „Wolność”.
Po koncercie można było porozmawiać w kuluarach z artystą, a także kupić książkę i otrzymać autograf.

IP, MBP