piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Spotkanie autorskie z Jackiem Galińskim [ZDJĘCIA]

W środowe popołudnie 18 sierpnia w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki mieliśmy przyjemność spotkać się z niezwykłym gościem – Jackiem Galińskim. Pan Jacek z zawodu jest scenarzystą, ukończył Warszawską Szkołę Filmową i Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

W 2019 roku został laureatem konkursu na opowiadanie związane z Międzynarodowym Festiwalem Kryminału Wrocław 2019, a także zdobył tytuł Hultaja Literackiego i nominację do Grand Prix Festiwalu Kryminalnego w Warszawie. Ogromną popularność zyskał za cykl książek o Zofii Wilkońskiej.

Autor zdradził, że jego receptą na sukces jest wybór głównej bohaterki – stereotypowej emerytki, wiecznie głodnej i wplątującej się w przygody grożące utratą życia, która błyskawicznie ocenia ludzi i nie szczędzi irytujących komentarzy. Pan Jacek podjął ogromne ryzyko tworząc postać Zofii, łamiąc panującą modę, według której głównymi bohaterkami są kobiety odnoszące sukcesy, piękne i bogate, a przede wszystkim młode.

Autor zapytany o swój warsztat pisarski, opowiedział uczestnikom, że bardzo lubi tworzyć kolejne strony powieści w kawiarni, gdzie nic go nie rozprasza, a panujący zgiełk jego nie dotyczy. Przyznał, że napisanie książki zajmuje mu wiele czasu, jednak sprawia też dużo radości.

Wśród poruszanych w trakcie spotkania tematów, znalazły się miedzy innymi dalsze losy Zofii Wilkońskiej, a uczestnicy aktywnie włączając się do rozmowy, podrzucali co raz to nowe pomysły na kolejne przygody bohaterki.

Na zakończenie, wszyscy zgromadzeni mieli możliwość uzyskania dedykacji od autora oraz zrobienia wspólnego zdjęcia.

Podsumowując, na spotkaniu działo się naprawdę sporo. Pan Jacek Galiński okazał się naprawdę cudownym i otwartym na innych człowiekiem, z którym można rozmawiać godzinami, czym zachwycił wszystkich uczestników.

 

IP, GBPCzB, Fot. GBCzB