środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleria

Spotkanie autorskie z Rafałem Skąpskim [ZDJĘCIA]

 

Na zaproszenie Biblioteki, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej oraz Koła Przyjaciół Harcerstwa gościł w Przasnyszu Rafał Skąpski – wnuk Zofii z Odrowąż – Pieniążków Skąpskiej. Wieczór rozpoczął występ Chóru Koła Przyjaciół Harcerstwa ,który zaśpiewał popularne piosenki harcerskie. W drugiej części przybyli z zainteresowaniem słuchali historii rodziny Rafała Skąpskiego, która splatała się z historią Polski . Były także nawiązania do Przasnysza.

Pani Zofia przez 60 lat zapisywała wydarzenia ze swego życia . Rękopis Wspomnień to 21 stukartkowych zeszytów, które odczytał i przeniósł na zapis komputerowy wnuk. Uzupełnił je wieloma przypisami i komentarzami i wydał w dwóch tomach „Dziwne jest serce kobiece”. Spotkanie poprowadził Waldemar Krzyżewski.

Wspomnienia Zofii Skąpskiej uzyskały rekomendacje trzech wybitnych pisarzy Józefa Hena, Wiesława Myśliwskiego i Eustachego Rylskiego.

Na zakończenie można było zakupić książki i otrzymać autograf Autora ,a także porozmawiać indywidualnie z naszym gościem.

Rafał Skąpski – to wieloletni wydawca, przez 10 lat kierował Państwowym Instytutem Wydawniczym, był wiceprezesem Polskiego Radia (1998-2001) i wiceministrem kultury (2001-2004). Od roku 2005 jest prezesem Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jest także prezesem spółki Targi Książki organizującej Warszawskie i Śląskie Targi Książki. Od ponad 10 lat uprawia publicystykę na tematy kultury, w tym książek, historii, genealogii i bieżącej polityki.

IP, MBP, Fot. MBP