niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaKultura

Spotkanie autorskie z Robertem Janowskim

Rekordowa frekwencja towarzyszyła spotkaniu z Robertem Janowskim – piosenkarzem, kompozytorem, poetą, aktorem i prezenterem. Historie opowiadane ze swadą i humorem sprawiły, że atmosfera na sali była fantastyczna.

Robert Janowski to urodzony w Inowrocławiu polski piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor, prezenter telewizyjny i radiowy, lektor radiowy. Z wykształcenia lekarz weterynarii. W latach 80. był wokalistą zespołów nowofalowych. Ogólnopolski rozgłos przyniosły mu występy w musicalu Metro. W latach 1997–2018 prowadził teleturniej telewizyjny Jaka to melodia? Zdobywca Złotej Telekamery i wielokrotny laureat Wiktorów.

Na spotkanie zorganizowane przez Miejską Biblioteką Publiczną przybyły tłumy. Robert Janowski szybko nawiązał świetny kontakt z uczestnikami. W czasie spotkania opowiadał o swojej karierze, studiach na weterynarii, musicalu Metro czy programie Jaka to melodia. Nie brakowało zabawnych anegdot z jego życia.

Jak sam przyznał (i udowodnił na spotkaniu) najważniejsze dla niego zawsze było nawiązanie relacji z widzem i bycie sobą. Artysta zaprezentował talent wokalny i zachęcił publiczność do wspólnego śpiewania.

fot. Ewa Łukasiak