poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Spotkanie Społecznej Rady Bibliotecznej

 

Po długiej przerwie w środowe popołudnie w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się pierwsza sesja Społecznej Rady Bibliotecznej w roku 2021.

Spotkanie było okazją do podzielenia się refleksjami dotyczącymi trudnego okresu pandemii. Głównym tematem rozmów były warunki znoszenia niektórych obostrzeń i ponownego wznowienia oraz realizacji wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w bibliotece. Plany na najbliższe miesiące dotyczące działalności MBP zostały pozytywnie przyjęte przez radnych. Biorąc pod uwagę doświadczenia ostatnich miesięcy zgodnie stwierdziliśmy, że konieczne jest stałe monitorowanie sytuacji i w razie potrzeby wdrażanie innych zasad naszej działalności. Małgorzata Sobiesiak – Dyrektor biblioteki przedstawiła założenia najnowszego programu dotacyjnego kierowanego do bibliotek blisko realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Program jest szansą na zdobycie dodatkowych środków finansowych przeznaczonych na działalność biblioteki. Wniosek złożony do Programu zakłada realizację działań w partnerstwie z innymi instytucjami i organizacjami.
Największą radością było dla nas samo spotkanie, zobaczenie się w realnym świecie i rozmowa. Ostatnie miesiące sprawiły, że doceniamy każde spotkanie, a także okazją do wyjścia z domu i możliwość rozmowy z drugim człowiekiem.
Następne spotkanie Radni zaplanowali na koniec sierpnia.

IP, MBPP, fot. MBPP