środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Spowodował wypadek, w którym ciężkich obrażeń ciała doznała ciężarna kobieta

 

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w nocy z 30 na 31 stycznia 2022r. w miejscowości Kałęczyn, gminie Czerwonka, w wyniku którego ciężkich obrażeń ciała doznała ciężarna kobieta, tj. o czyn z art. 177 §2 k.k.

W toku śledztwa ustalono, że w nocy z 30/31 stycznia 2022r. Artur Z. jechał samochodem marki Opel Tigra. Poruszał się po drodze publicznej w miejscowości Kałęczyn. Razem z nim jechała ciężarna Wiktora K. Jadąc autem nie zachował należytej ostrożności na drodze, stracił panowanie nad nim panowanie, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku silnego uderzenia kobieta w ciąży doznała obrażeń ciała w postaci przedwczesnego odklejenia się łożyska połączonego z krwotokiem oraz innych obrażeń wewnętrznych. Zarówno pasażerka, jak i kierowca pojazdu zostali zabrani do szpitala. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono pojazd do dalszych badań.

Ustalono również, że kierowca Artur Z. prowadził samochód pomimo orzeczonego wobec niego przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii „B”.

W dniu 7 lutego 2022r., po uzyskaniu informacji o braku przeciwwskazań lekarskich do zatrzymania Artura Z., został on zatrzymany, wykonano z wymienionym czynności procesowe związane z przedstawieniem zarzutów oraz skierowano do Sądu Rejonowego w Przasnyszu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy podzielił argumentację prokuratura i zastosował wobec Artura Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane sprawcy przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

IP, POO

 

Art. 177. § 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.