niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Sprawa śmierci noworodka. Oficjalne stanowisko dyrektora szpitala: „[…] proszę o powstrzymanie się od zbyt pochopnych komentarzy – jest to bardzo trudna sytuacja dla rodziny, ale także dla całego szpitala […]”

29 grudnia Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wszczęła śledztwo w sprawie śmierci noworodka w przasnyskim szpitalu. Do zdarzenia doszło 25 grudnia 2021 roku na
oddziale położniczo-ginekologicznym SPZZOZ w Przasnyszu. Oto oficjalne stanowisko dyrekcji przasnyskiego szpitala.

 

Szanowny Panie Redaktorze,
Chciałbym w pierwszej kolejności poinformować, iż z ubolewaniem przyjąłem informację o śmierci dziecka, która jest zawsze wielką tragedią dla rodziców i ich bliskich.
Wobec sytuacji zaistniałej w dniu 25.12.2021r., w imieniu własnym i całego zespołu Szpitala składam rodzinie oraz osobom najbliższym wyrazy najgłębszego współczucia. Łącząc się w żalu i smutku z rodziną dziecka w tym trudnym czasie – zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, celem ustalenia przyczyn zaistniałej sytuacji.
Z uwagi na toczące się dochodzenie Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu oraz ograniczenia proceduralne, nie możemy ujawniać szczegółowych informacji dotyczących zdarzenia i postępowania wyjaśniającego.
Z przykrością należy stwierdzić, że atmosfera towarzysząca przedmiotowej sprawie, a w szczególności komentarze użytkowników portali oraz serwisów internetowych, skierowane pod adresem personelu jak i samego szpitala naruszają nie tylko dobre obyczaje, ale również przepisy prawa karnego poprzez ich zniesławiający charakter. Wobec tego proszę o powstrzymanie się od zbyt pochopnych komentarzy – jest to bardzo trudna sytuacja dla rodziny, ale także dla całego szpitala.

Z poważaniem, Grzegorz Magnuszewski, dyrektor SPZZOZ w Przasnyszu

 

IP, Fot. OSP