poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Sprawca rozboju zatrzymany na gorącym uczynku

 

Policjanci zatrzymali 22-latka, który napadł na 73-letniego mieszkańca Ciechanowa i zabrał mu pieniądze. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Wobec sprawcy zastosowano dozór policyjny. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem (22 sierpnia br.) dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic Ciechanowa młody mężczyzna zaczepia 73-latka i żąda od niego pieniędzy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że nietrzeźwy 22-latek napadł na 73-latka. Mężczyzna najpierw słownie zaczepił przechodnia, następnie zaczął mu grozić i uderzył pięścią w twarz, żądając od niego pieniędzy. 22-letni mężczyzna doprowadził go do stanu bezbronności i ukradł pieniądze, które miał w kieszeni. Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali podejrzanego w centrum Ciechanowa .

Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut dokonania rozboju. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Teraz młody mężczyzna codziennie musi stawiać się w Jednostce Policji. 22-latatkowi mieszkańcowi pow. ciechanowskiego za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

IP, KPP