Sprzątając świat, ratujesz zdrowie Filipa

Sprzątając świat, ratujesz zdrowie Filipa
Nie ma nic gorszego niż starcie z chorobą dziecka i kompletna bezradność. Patrzę na Filipka i nie wiem, jaka będzie jego przyszłość… Wykręcone ręce i nogi sprawiają, że przyciąga wzrok na ulicy. Ta choroba może być dla niego wyrokiem niepełnosprawności na całe życie, a ja nie zawsze będę mogła wziąć go na ręce i zanieść go w odpowiednie miejsce – to słowa mamy Filipka.

5-letni Filip Bugajewski (mieszkaniec Ciechanowa) zmaga się z artrogrypozą, wrodzoną sztywnością stawów. Na portalu siepomaga.pl została założona zbiórka, której celem jest uzbieranie środków na operacje i rehabilitację rączek i nóżek w Paley European Institute w Warszawie.

– Kiedy na niego spojrzałam, miałam ochotę się rozpłakać. Każda kończyna wykręcona w inną stronę. Wtedy dotarła do mnie powaga sytuacji. Pierwszy szok był bardzo bolesny – matka wspomina pierwsze chwile po narodzinach syna.

Chłopiec jest już po 3 operacjach, a przed nim jeszcze 4 kolejne. Będą polegały one na rekonstrukcji kości, stawów, wydłużeniu rąk i nóg. Jest to niezwykle skomplikowany proces trwający wiele miesięcy, a może nawet kilka lat. Potem bolesna rehabilitacja. Koszt wszystkich operacji Filipka to ogromna kwota, prawie 900 tysięcy złotych. Rodzinie trudno uzbierać taką kwotę, czy nawet dostać na nią kredyt. Jednak są ludzie dobrej woli, którzy z przypływu serca, chcą pomóc.
Gwardia Filipa to grupa wolontariuszy, która już wcześniej skupiała się na organizowaniu pomocy dla innych dzieci. Dzięki zaangażowaniu tej grupy Laura Paczuła z Ciechanowa otrzymała terapię genową w walce z SMA. Praca wolontariuszy polega na organizowaniu różnych wydarzeń, na których są zbierane pieniądze.

W związku ze Światowym Dniem Ziemi, który miał miejsce 22.04, w głowach wolontariuszy zrodził się pomysł zorganizowania akcji sprzątania naszej planety i przekazania pieniędzy ze sprzedaży odpadów recyklingowych. Przyjmowane są plastikowe nakrętki od butelek i puszki z lekkiego metalu (np. po napojach, kukurydzy, groszku, itp.) na rzecz zbiórki Filipka. Wolontariusze już prężnie działali, zachęcając do włączenia się w akcję wszystkich chętnych. Spędzając czas na świeżym powietrzu, oczyszczając ziemię, mogliśmy pomóc chłopcu w walce o sprawność i lepszą przyszłość.

Wolontariusze GWARDIA FILIPA od 1 maja 2021roku rozpoczęli akcję charytatywną, aby pomóc cierpiącemu dziecku. Co wystarczy zrobić? Tak naprawdę niewiele – posprzątać teren wokół siebie i posegregować śmieci nadające się do recyklingu, na przykład korki i puszki. Następnie trzeba je spakować w worki i przekazać wolontariuszom lub sprzedać, a pieniążki wpłacić na specjalną skarbonkę Filipa http://www.siepomaga.pl/sprzatanieswiata

Korki i puszki można też przekazać Gwardii Filipa w poniższych punktach:
1. Ciechanów i okolice
Ciechanów ul. Wesoła 8
tel. 511402591
2. Przasnysz i okolice
Przasnysz ul. Lipowa 2/30
tel. 883 200 015
3. Jednorożec ul. Polna 3
tel. 519173413
4. Drążdżewo 48
tel. 883 200 015

Z historią Filipka można się zapoznać wchodząc na stronę internetową www.siepomaga.pl i wpisując w lupce ,,Filip Bugajewski’’ lub na Facebooku wpisując ,,Pomóżmy Filipkowi w walce z artrogrypozą’’. Zbiórkę pieniędzy dla Filipa można wesprzeć, odwiedzając na Facebooku dwie grupy: Licytacje Nadzieja od Laury dla Filipka oraz Gwardia Filipa- grupa wsparcia.

‘’Kilka miesięcy, kilkaset tysięcy złotych i operacja, która może zmienić życie mojego synka! To nie tylko walka o sprawność, to walka o wszystko!’’ – podsumowuje mama Filipka.
Pozwól Filipkowi pokonać chorobę, nie pozwól mu cierpieć!!!

 

IP, AB

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *