Starostwo odzyskało zapłacony wcześniej VAT. Już ponad 300 tysięcy złotych wróciło do budżetu powiatu

n
Starostwo w Przasnyszu potrafi zawalczyć o pieniądze dla budżetu samorządowego. Właśnie odzyskało ponad 300 tys. zł podatku VAT z Urzędu Skarbowego. Podatek był wcześniej naliczony w czasie budowy hotelu sportowego w niewykorzystanej części internatu. To nie koniec starań, jakie czynią pracownicy Starostwa, by odzyskać zapłacony VAT.

Starosta Przasnyski w ubiegłym roku polecił pracownikom opracowanie oraz uargumentowanie wniosku do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od inwestycji polegającej na modernizacji komercyjnej części internatu. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w odpowiedzi stwierdził prawo samorządu do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT.
Dzięki temu Powiat Przasnyski, korzystając z pozytywnej opinii, odliczył pełną kwotę VAT od wydatków poniesionych na realizację inwestycji w zakresie remontu internatu (100%), co sprawiło, że odzyskał łącznie 306 tys. 238 zł.

IP, SPP

Fot. SPP

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *