Strażacy wspierają Narodowy Program Szczepień

szczepieniaaaa
W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie.

Od dnia 22 stycznia 2021 r. do dnia 20 kwietnia 2021r. strażacy PSP jak i OSP uczestniczyli w 89 interwencjach związanych z dowozem osób do punków szczepień.

W sumie do punktów szczepień zostało przewiezionych 93 seniorów.

– Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wyznaczają zapotrzebowanie na transport i przekazują informację do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu, które dysponuje Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą i Ochotnicze Straże Pożarne do wskazanych przez koordynatorów gminnych adresów zamieszkania seniorów – mł.kpt. Piotr Kuligowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu.

Transport obywa się z zachowaniem szczególnej ostrożności i reżimu sanitarnego na terenie:Gmina Jednorożec – 17, Gmina Chorzele – 7, Gmina Przasnysz – 23, Gmina Czernice Borowe – 17, Gmina Krasne – 12, Gmina Krzynowłoga Mała – 1 oraz Miasto Przasnysz – 12.

 

IP, KP PSP, PK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *