sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Stróże prawa nałożyli 1138 mandatów, a w 22 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kolejni kierowcy, których „wyczyny” zarejestrowały kamery zamontowane w policyjnych radiowozach. W minionym tygodniu policjanci ujawnili ponad 1200 wykroczeń z czego prawie 1000 dotyczyła przekroczenia prędkości.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W reakcji na zagrożenie, jakie niosą ze sobą lubiący zbyt szybką jazdę kierowcy, od lipca 2019 roku na terenie Mazowsza działa policyjna Grupa SPEED. Ma ona na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1273 wykroczenia na drogach naszego garnizonu, 993 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 17 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 1138 mandatów, a w 22 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 18 praw jazdy oraz 52 dowody rejestracyjne, 3 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

 

IP, KPP