piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Sukces Igi Tadry z Chorzel

Iga Tadra z Chorzel zdobyła I miejsce  XVII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Startowała w kategorii klas IV-VI.

Iga jest uczennicą Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach. Wykonała pracę: „Nieskończoność życia”.

Organizowany od 17 lat Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki daje młodzieży możliwość wypowiedzenia się na różne tematy związane z ochroną życia człowieka. Nastolatki opowiadają w swoich pracach o starości, kresie życia i adopcji, a także o zagadnieniach bioetycznych takich jak aborcja, antykoncepcja, in vitro czy eutanazja. Wielu uczestników opisuje prawdziwe historie narodzin swojego rodzeństwa lub dziecka z najbliższej rodziny.

W tym roku konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka odbył się w trzech kategoriach artystycznych: literackiej, plastycznej i multimedialnej oraz w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych. Zgłoszono do niego 1479 prac. W kategorii literackiej powstały m.in. wiersze, opowiadania i dramaty. Organizatorzy otrzymali prace plastyczne w postaci wyklejanek, haftów, kolaży, rzeźb, plakatów oraz wykonane m.in. ołówkiem i farbami olejnymi. W kategorii multimedialnej oceniali m.in. strony internetowe, filmy i gry komputerowe pro-life. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom merytoryczny i artystyczny.

Gala Finałowa konkursu w związku z reżimem sanitarnym odbyła się online 15 maja br. o godz. 10.00. Szczególnymi gośćmi byli Minister Edukacji i Nauki Pan Prof. Przemysław Czarnek, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Pan Radosław Brzózka oraz Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak.

 

IP, SP2Ch, PSOŻCz