poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Szkolnej Bibliotece w Bogatem

 

Czas ten zdaje się wyjątkowo sprzyjać lekturze – zarówno indywidualnej, dla własnej przyjemności, jak wspólnemu czytaniu, mającemu na celu rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W tym dniu uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Zebra (pacynka) wprowadziła pierwszoklasistów w świat książek.
Już każdy uczeń potrafi znaleźć interesujące go woluminy, doskonale zna budowę książki i wie jak należy zachowywać się w bibliotece, która… „lubi ciszę”.
Uczniowie z klasy drugiej wykonali plakat z okazji Światowego Dnia Książki, na którym umieścili tytuły swoich ulubionych pozycji książkowych.
Klasa III podjęła się ekstra wyzwania – napisania książki.
Do naszej szkoły uczęszcza pięcioro dzieci z Ukrainy. To zainspirowało młodych autorów. Opisali przygody bliźniaków, misiów Tiny i Maksyma, którzy uciekając z własnej Ojczyzny przed złem jakim jest wojna, trafili do Bogatego. I zaczęli uczęszczać do szkoły .
Niebawem na stronie szkoły zostanie zamieszczona cała historia rodzeństwa. Opublikowane zostaną również prace uczniów z klasy III, którzy interesującą historię zilustrowali własnymi rysunkami.

IP, SPB