środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Święto Jednostki OSP Olszewka. Otwarcie remizy i poświęcenie samochodu [ZDJĘCIA]

Niedzielę, 3 lipca 2022 roku druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszewce, zapamiętają na długo. Tego dnia odbyła się uroczystość otwarcia remizy i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Była ona również okazją do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych działaczy i członków OSP w Olszewce.

Uroczystość w Olszewce rozpoczęła się od zbiórki pododdziałów i pocztów jednostek z terenu gminy Jednorożec. Wspólny przemarsz zakończył się w kościele parafii pw. Świętego Antoniego, gdzie odbyła się Msza Święta celebrowana przez księdza proboszcza Andrzeja Gromadzkiego. Dalsza część uroczystości odbyła się przed remizą.
Tam zasłużeni działacze i druhowie jednostki OSP Olszewka otrzymali odznaczenia za swoją działalność na rzecz jednostki i ochrony przeciwpożarowej.
„Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – Roman Prusik, Witold Więcek. Brązowy medal za „Zasługi dla Pożarnictwa” – Mirosław Orzoł, Józef Mróz, Wiesław Krawczyk i Leszek Duda Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali: Tomasz Kosakowski, Piotr Łukasiak, Karol Majewski i Michał Majewski
Głównym punktem uroczystości było uroczyste otwarcie remizy w Olszewce, poprzez przecięcie wstęgi. Następnie przekazano kluczyki do nowo zakupionego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Oczywiście zaproszeni na uroczystość goście mogli zwiedzić budynek.

IP, WS

Fot. Karol Młynarski