piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaNa sygnale

Święto Niepodległości w Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu [ZDJĘCIA]

 

W dniu Narodowego Święta Niepodległości na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyła się uroczysta zmiana służby z odegraniem hymnu podczas podnoszenia flagi państwowej na maszt.

W uroczystej zmianie służby uczestniczył Komendant Powiatowy PSP st.bryg.mgr inż. Waldemar Białczak oraz strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Komendant Powiatowy PSP przybliżył historię związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, a także podkreślił wagę propagowania wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

W tym szczególnym dniu dla każdego obywatela o godz. 12:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Przasnysza odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego wspierając akcję Niepodległa do hymnu.

„Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia i honoruje postacie i czyny, które niegdyś doprowadziły do odrodzenia polskiej państwowości. Także i naszą strażacką tradycję wzbogaca ówczesny trud i przelana krew naszych poprzedników. Ale przede wszystkim jest to dzień, który przypomina, że możliwość suwerennego stanowienia o losach Ojczyzny niezmiennie zależy od naszych bieżących wysiłków w służbie dla Jej bezpiecznej i pomyślnej przyszłości.”

IP, KP PSP, Fot. KP PSP