niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 24-latka

Wieczorem rozpoczęły się poszukiwania 24-letniego mieszkańca Warszawy, który przed południem wyszedł z domu pielgrzyma w Nowej Osuchowej i nie wrócił do grupy. W akcji poszukiwawczej ostrowskich policjantów wspomagali strażacy z PSP i OSP, Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Nadzieja, ostrowski przewodnik z psem oraz sokołowscy policjanci z dronem wyposażonym w kamerę termowizyjną.

Wczoraj wieczorem rodzice 24-letniego mieszkańca Warszawy zgłosiły jego zaginięcie. Mężczyzna około godz. 11 miał wyjść z Domu Pielgrzyma w Nowej Osuchowej, gdzie przebywał od kilku dni. Komendant Powiatowy Ostrowi Mazowieckiej podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu dla podległych policjantów, zobowiązujący do stawienia się w jednostce i wzięcia udziału w akcji. Patrole otrzymały rysopis oraz zdjęcie 24-latka niezbędne do poszukiwań zaginionego. Policjantów wspomagali strażacy z PSP, OSP, ostrowski przewodnik z psem oraz Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Nadzieja.

Z uwagi na trudny teren, duży rozległy las oraz późną porę do akcji zaangażowano również sokołowskich policjantów z dronem wyposażonym w kamerę termowizyjną. Informacja o zaginionym pojawiła się na portalach społecznościowych gdzie mieszkańcy powiatu ostrowskiego udostępniali post. Niestety wczorajsze działania nie przyniosły efektu, akcja poszukiwawcza dziś rano została wznowiona. Rano dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że między miejscowością Dybki a Grabniakiem przy lesie mieszkańcy widzieli nieznanego im mężczyznę. Na miejsce pojechali policjanci ostrowskiej drogówki. Opatrolowali okoliczny teren i odnaleźli zaginionego 24-latka. Mężczyzna został przewieziony przez załogę karetki pogotowia do szpitala na badania.

Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w poszukiwaniach.

IP, KPP