piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 90-latki

 

Przasnyscy policjanci już po 2 godzinach od zgłoszenia, odnaleźli zaginioną 90 letnią mieszkankę gminy Jednorożec. Kobieta był wyczerpana i nie miała świadomości gdzie się znajduje.

W czwartek, 23 czerwca, tuż przed godziną 18.00 zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie 90 – letniej mieszkanki miejscowości Kobylaki-Korysze w gminie Jednorożec. Z informacji, które przekazała córka zaginionej, seniorka około godz. 13.00 była ostatni raz widziana w miejscu zamieszkania.

Z uwagi na stan zdrowia zaginionej, porę dnia i okoliczności zaginięcia. Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak, ogłosił alarm dla podległych mu funkcjonariuszy.
– Po dwóch godzinnych intensywnych poszukiwań, kobieta została odnaleziona przez przasnyskich policjantów, kilkaset metrów od miejsca zamieszkania. Skrajnie wyczerpaną seniorkę, nie mającą świadomości gdzie się znajduje, przekazano przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowi – mówi asp.szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy, Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

W działania poszukiwawczych, przasnyskich policjantów spierali również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z psami tropiącymi. Dodatkową w działaniach poszukiwawczych brali udział druhowie z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz druhowie z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, udało się odnaleźć zaginioną przed zmierzchem.

IP, KPP

Fot. Ilustracyjne