wtorek, 28 listopada, 2023
AktualnościAktualności z GminWydarzenia

Sześciu nowych przedsiębiorców w powiecie

W poniedziałek, 12 grudnia zostały podpisane umowy z sześcioma nowymi przedsiębiorcami, którzy otrzymają wsparcie finansowe na utworzenie i dalsze prowadzenie działalności gospodarczej na terenie powiatu przasnyskiego.

– W spotkaniu uczestniczył starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber wraz z Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy Barbarą Garlińską oraz Pracownik ZUS. Starosta życząc nowym przedsiębiorcom sukcesów w prowadzeniu działalności zaoferował możliwość uczestniczenia w przydatnych szkoleniach finansowanych przez Powiat Przasnyski. Przedsiębiorcy otrzymali także zapewnienie Starosty o pomocy i wsparciu ze strony samorządu powiatowego, między innymi w postaci doradztwa liderów krajowego i zagranicznego rynku działających w ramach Powiatowej Rady Przedsiębiorczości – informuje Powiat Przasnyski.

Dzięki wsparciu ze środków współfinansowanych ze środków Funduszu Pracy w powiecie przasnyskim powstało 6 nowych firm:

  • sklep odzieżowy
  • sklep internetowy z odzieżą używaną
  • usługi ogólnobudowlane
  • konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych
  • mobilne usługi barmańskie
  • mobilne usługi piorąco – sprzątające

Przed wypłatą pozyskanych środków finansowych nowi przedsiębiorcy wzięli udział w szkoleniu „ABC Przedsiębiorczości”,  którego celem jest wprowadzanie w zagadnienia związane z założeniem i prowadzeniem własnych firm.

– Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej – dodaje powiat.