środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

„Szkoła na Wesoło” czyli biwak szkolny w SP Bogate [ZDJĘCIA]

 

Zwieńczeniem realizacji pomysłów Samorządu Uczniowskiego było zorganizowanie biwaku na terenie Szkoły. 55 uczniów z klas IV-VIII, 2 opiekunów-rodziców oraz 5 nauczycieli spędziło noc w Szkole w Bogatem. Nie oznacza to, że spaliśmy! Większość uczestników nie zmrużyła oka.

W czasie biwaku zorganizowaliśmy rozgrywki sportowe na hali jak i na Orliku. Były nie jedna, ale aż dwie dyskoteki, tak świetnie bawili się nasi uczniowie. Mieliśmy również wieczór filmowy. Była również pizza. Dla najbardziej wytrwałych po 4:00 nad ranem miało miejsce kolejne spotkanie ze sportem na Orliku. Przed zakończeniem biwaku przygotowaliśmy i zjedliśmy wspólne śniadanie. Następnie przed 7:00 zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy powrócili do domów odsypiać nieprzespaną, pełną wrażeń noc.

Celem biwaku była integracja zespołów klasowych, kształcenie umiejętności zachowania się w grupie, rozwijanie kreatywności, grając w gry integracyjne oraz spędzenie czasu na rozmowach, jaki i lepszym poznaniu siebie nawzajem. Oczywiście dobra zabawa również była naszym priorytetem.

– Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Majkowskiej i Agnieszce Morawskiej za poświęcenie nam wolnego czasu i obecność na biwaku – mówią uczestnicy biwaku.

IP, SP Bogate
Fot. SP Bogate