Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Szkolenie wojskowe zakończone przysięgą nowych ochotników

W sobotę 12 marca o godz. 11:00, w Ciechanowie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy – ochotników. Tym razem słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 30 terytorialsów.

Będzie to drugie w tym roku zaprzysiężenie nowych ochotników, którzy zasilą szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mimo trudnej sytuacji geopolitycznej nie brakuje chętnych do założenia munduru i wzięcia na swoje barki odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju, ale przed wszystkim swoich małych ojczyzn.
W sobotni poranek przysięgę złoży małżeństwo, które ze względu na trudne czasy w jakich przyszło nam żyć, postanowiło wspólnie zdobyć przeszkolenie wojskowe by zdobyć umiejętności i wiedzę niezbędną do obrony siebie i swojej lokalnej społeczności.
Dołącz do nas!
Proces rekrutacji w szeregi 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej jest ciągły i w każdej chwili można złożyć wniosek o powołanie do WOT. Osoby zainteresowane pełnieniem terytorialnej służby wojskowej, która daje możliwość doskonałego łączenia życia prywatnego i zawodowego z służbą ojczyźnie, będą miały jeszcze możliwość skorzystania z jednego z pięciu terminów szkoleń, jakie przeprowadzi 5 MBOT w 2022r. Brygada planuje przeprowadzić jeszcze 5 szkoleń podstawowych oraz wyrównawczych dla kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Kolejne odbędzie się 13 maja i potrwa do 28 maja.
W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się z rekruterem, do którego kontakt można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

ASz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2