Tablice i remont świetlicy wiejskiej w Bartnikach


Oznakowanie przestrzeni publicznej w Bartnikach jest ogromną szansą na promocję i rozwój turystyki LGD. Działanie zostało zrealizowane w ramach małych projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
Realizacja projektu polegała na oznakowaniu obiektu w ogólnodostępnej przestrzeni publicznej tj. świetlicy wiejskiej, obiektu do wypoczynku i rekreacji – Otwartej Strefy Aktywności mieszczącej siłownię plenerową, plac zabaw i strefę relaksu. W jego ramach zostało wykonane ogrodzenie z paneli systemowych z podmurówką, panele i słupki ocynkowane. Zamontowana została furtka z kształtowników stalowych ocynkowanych z zamkiem zamykanym na klucz oraz brama wjazdowa, rozwierna
z kształtowników stalowych ocynkowanych. Wskazane elementy zostały pomalowane proszkowo w kolorze zielonym.
Dodatkowym elementem całej operacji było zamontowanie gabloty oraz 3 tablic informacyjnych zawierających historię gminy i miejscowości Bartniki. Gablota informacyjna została zamieszczona na elewacji budynku z systemem podświetlenia solarnego, wykonana z ramy aluminium, otwieranymi drzwiami oraz szkłem bezpiecznym. Wspomniane 3 tablice informacyjne, zewnętrzne wykonane zostały z blachy ocynkowej z fryzem, stojące poprzez obetonowanie w podłożu.
Wartość operacji: 50 061,00 zł. Wartość przyznanego dofinansowania: 31 815,00 zł
To nie wszystko z dobrych informacji dla mieszkańców Bartnik. Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz podpisała umowę na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Dzięki temu świetlicę wiejską czeka duży lifting.
IP, UGP, Fot. UGP