poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Tajemnica Generała Samsonowa odkryta? – spotkanie autorskie z Panem Sławomirem Ambroziakiem [GALERIA]

 

Tajemnica Generała Samsonowa odkryta? Odpowiedź na te i inne pytania mogli usłyszeć uczestnicy spotkania autorskiego zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chorzelach.

W piątek 16 lipca 2021 r. w czytelni MGBP w Chorzelach odbyło się spotkanie autorskie z Panem Sławomirem Ambroziakiem autorem książki „Tajemnica Generała Samsonowa” , który jest wielkim pasjonatem historii Mazur . W spotkaniu uczestniczył również Pan Witold Olbryś – dobrze znany lokalnej społeczności miłośnik historii regionu.
Zagadkowa śmierć generała Samsonowa oraz „ukryty skarb” w okolicach Wielbarka zawsze intrygowała miłośników historii. Tego jak przebiegła sama „słynna” bitwa pod Tannenbergiem i znacznie więcej mogły dowiedzieć się osoby, biorące udział w piątkowym spotkaniu. Przez ponad półtora godziny autor książki wraz z zaproszonym gościem odkrywali przed słuchaczami tajemnice bitwy i śmierci Generała. Wszystko to zostało zobrazowane na prezentacji, na której ukazano historyczne zdjęcia m. in.: pokazujące tereny, na których odbywały się działania wojenne. Obecne osoby na spotkaniu z zaciekawieniem słuchały opowieści o jednej z „najsłynniejszych” bitew jakie rozegrały się na tutejszych ziemiach.
Jakie jeszcze tajemnice zostały odkryte? Tego można dowiedzieć się w książce „Tajemnica Generała Samsonowa” , która została wydana przez lokalne Mazurskie Stowarzyszenie Regionalne.

IP, UMiGCh, fot. UMiGCh