niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Taki był rok 2021 – Najważniejsze wydarzenia 12 miesięcy minionego roku 2021 cz. II

Rok 2021 zakończył się. W Przasnyszu i powiecie przasnyskim miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Był smutek, żal, rozczarowanie, ale również zadowolenie, radość, miłość, śmiech. Nie zabrakło także niespodzianek. Zapraszamy do wspomnień okresu od stycznia do grudnia 2021 roku. Miłej lektury.

Kwiecień 2021

Artur Barciś zaszczepił się przeciw Covid-19 w Żelaznej Rzędowej. Czekały na niego liczne niespodzianki

To nie był primaaprilisowy żart. Znany i lubiany m.in. z seriali „Ranczo” i „Miodowe Lata”, aktor Artur Barciś zaszczepił się przeciw koronawirusowi w Żelaznej Rządowej w gminie Jednorożec. Oczywiście poza samym zastrzykiem czekało go wiele niespodzianek przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Żelaźnianki”.
Artura Barcisia powitał starosta przasnyski, Krzysztof Bieńkowski i panie z KGW Żelaźnianki. Aktor podziwiał wspaniałe wyroby przygotowane przez kobiety z Żelaznej Rządowej i Żelaznej Prywtnej. W miłej atmosferze, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych i obostrzeń, uczestnicy spotkania rozmawiali m.in. o historii wsi Żelazna Rządowa i całej Kurpiowszczyzny. Nie zabrakło anegdot, ciekawostek i żartów oraz wspólnych pamiątkowych fotografii. Aktor złożył również autografy dla „Żelaźnianek” i Czytelników „Kuriera Przasnyskiego”.
Po wizycie aktor udał się do ośrodka zdrowia, gdzie został zaszczepiony przeciw Covid-19. Kiedy przeszedł wszystkie formalności, usiadł na fotelu i otrzymał zastrzyk ze szczepionką z rąk doktora Dariusza Kossakowskiego. Artur Barciś zaraz po zastrzyku powiedział z uśmiechem: […] o, to już…[…] wcale nie bolało.

Maj 2021
Zmarł Andrzej Kowalewski były sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach
Andrzej Kowalewski zmarł w środę, 5 maja. Miał 66 lat. Przez prawie całą swoją karierę zawodową, ponad 40 lat, był związany z Urzędem Miasta i Gminy Chorzele. W roku 2020 otrzymał statuetkę „Zasłużony dla Gminy Chorzele”.
Śp. Andrzej Kowalewski swoją karierę zawodową rozpoczął w Spółdzielni Mleczarskiej w Chorzelach. Następnie pracował w Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele.
Zajmował się sprawami związanymi z rolnictwem, regulacją rzeki Orzyc i przekształcaniu gospodarstw. Zajmował również stanowisko najpierw obsługi Rady Gminy, a później Rady Miejskiej w Chorzelach.
Natomiast od 1998 roku aż do roku 2020 nieprzerwanie pełnił funkcję sekretarza Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach. Śp. Andrzeja Kowalkowskiego charakteryzowała niezwykła empatia do osób które miały z nim styczność podczas jego pracy zawodowej i społecznej. Był człowiekiem ciepłym, cierpliwym i oddanym ludziom oraz swojej pracy. Przez ponad 40 lat pracy spotykał się z wieloma wyrazami sympatii w stosunku do swojej osoby. W roku 2020 odszedł na zasłużoną emeryturę.
Na jednej z grudniowych sesji Rady Miasta i Gminy Chorzele w 2020 roku otrzymał statuetkę „Zasłużony dla Gminy Chorzele”.

Czerwiec 2021

Walka Bieńkowski vs „Diablo” Włodarczyk – niezwykłe emocje i szczytny cel. Każdy chciał fotkę z mistrzem

Walka pomiędzy Starostą Powiatu Przasnyskiego Krzysztofem Bieńkowski i byłym mistrzem świata organizacji WBC i organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej przyciągnęła tłumy mieszkańców nie tylko naszego miasta i powiatu. Oczywiście, jak podkreślali obaj zawodnicy, najważniejsza tego dnia była pomoc dla pani Danusi i jej córki. Obaj panowie Krzysztofowie zapewnili niezwykłe emocje i znacznie wspomogli szczytny cel.

Pojedynek bokserki starosty Bieńkowskiego i Diablo Włodarczyka był kulminacyjnym punktem Dnia Otwartego w przasnyskim Domu Pomocy Społecznej, który rozpoczął się o godz. 10:00 niedzielę, 27 czerwca.
Jednak zanim doszło do walki, na którą czekał cały Przasnysz i powiat przasnyski, organizatorzy przygotowali szereg innych atrakcji. Kulminacyjnym punktem dnia była oczywiście walka „Diablo” Włodarczyk kontra starosta Krzysztof Bieńkowski. Walkę w profesjonalnie i z dowcipem komentował burmistrz Łukasz Chrostowski. Po niej nastąpiły licytacje rękawic i koszulek mistrza świata. Jeszcze długo po zakończeniu walki Krzysztof Diablo Włodarczyk rozbił zdjęcia z fanami i rozdawał autografy.

IP, KP
Fot. Archiwum Kurier Przasnyski