Terytorialsi rozdali ponad 40 tysięcy darmowych maseczek

Dystrybucja mazeczek w Warszawie
Na terenie Mazowsza od wtorku rozpoczęła się dystrybucja darmowych maseczek ochronnych, dostarczonych przez ministerstwo zdrowia. Do akcji zaangażowano także wojsko.

Do województwa mazowieckiego trafiło 21 milionów darmowych maseczek, za dystrybucję których odpowiadają samorządy. Władze Warszawy, do której trafiło 7 mln maseczek, o wsparcie w ich rozdawaniu wśród mieszkańców zwróciły się do Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze trzech batalionów z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza zaangażowani zostali by rozdać na terenie Warszawy ponad 40 tysięcy maseczek. Terytorialsi z Ciechanowa, Komorowa i Siedlec stanęli wczoraj w najbardziej uczęszczanych lokalizacjach by jak największa liczba mieszkańców Stolicy mogła otrzymać maseczki.
Środki ochrony indywidualnej, w tym maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekcyjny od ponad roku stały się nieodłącznym elementem każdego Polaka, dlatego wczorajsza inicjatywa cieszyła się dużym powodzenie, maseczki schodziły w błyskawicznym tempie.

IP, ASz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *