Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Trwa kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców powiatu przasnyskiego [ZDJĘCIA]

4 października na terenie powiatu przasnyskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Celem jej jest określenie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn i kobiet podlegających temu obowiązkowi.

Tegoroczna kwalifikacja odbywa się w budynku Biblioteki Klubu 2.Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu ul. Wojskowa 9 i potrwa do 28 października 2021 roku.
Terminy kwalifikacji dla mieszkańców gmin z terenu powiatu: Gmina Miasta Przasnysz 4-8 października2021 r., Gmina Jednorożec 11-13 października 2021r., Gmina Krzynowłoga Mała 13-14 października 2021 r., Gmina Przasnysz 15-19 października 2021 r., Gmina Chorzele 19-22 października 2021 r., Gmina Czernice Borowe 25-26 października 2021 r., Gmina Krasne 26-27 października 2021r.
Kobiety 28 października 2021 r.Osoby stawiające się do kwalifikacji wojskowej powinny ze sobą zabrać: dowód osobisty w uzasadnionych przypadkach – inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości; 1 fotografię o wymiarach 3×4 cm bez nakrycia głowy; zaświadczenie o pobieraniu nauki lub świadectwo jej ukończenia;
posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej.
Osoba, która z ważnych przyczyn (np. egzaminu w szkole) nie może stawić się do kwalifikacji wojskowej w wyznaczonym terminie, powinna zgłosić ten fakt do wójta, burmistrza, właściwego ze względu na miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, aby wyznaczył jej inny termin.

IP, SPP

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider