Trwa zbiórka „Paczka na Kresy” w Szkole Podstawowej w Zielonej

n
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Zielonej bierze udział w akcji „Paczka na Kresy”, skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski.

Akcja polega na zbiórce darów przeznaczonych na świąteczne paczki oraz przekazaniu ich Polakom z Litwy i Ukrainy. Jest okazją, żeby naszym Rodakom zmuszonym przez historię do życia poza granicami swojego kraju, cierpiących z powodu tęsknoty za Ojczyzną i bardzo często z powodu niedostatku, pomóc w sposób materialny, a także pokazać, że o nich pamiętamy i jesteśmy z nimi solidarni.

W akcji zbierane będą:
1. produkty spożywcze, takie jak: kawa, herbata liściasta, ekspresowa, owocowa, kakao naturalne, rozpuszczalne, słodycze: czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki; owoce kandyzowane: figi, rodzynki, morele, skórka pomarańczowa, orzeszki, pistacje; przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki na ciast; konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), oliwki, suszone pomidory; makarony, kasze, cukier, mąka
2. środki czyszczące typu: Ludwik, Domestos, proszki i żele do prania, płyny do płukania etc.
3. środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele i płyny do kąpieli,
4. medykamenty, kremy, środki opatrunkowe

Miłym załącznikiem do paczek będą:
– kalendarze na rok 2022 o tematyce związanej z Polską (historyczne, krajobrazowe etc.);- kartki świąteczne z życzeniami;

– Nie będą przyjmowane: ubrania, artykuły papiernicze, zabawki, pluszaki, książki, podręczniki. Termin zbiórki do 3 grudnia (piątek) do godziny 9.00 – mówi Koordynator szkolny akcji Beata Sepczyńska.

IP, SPZ

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *