środa, 4 października, 2023
AktualnościNa sygnale

Trzech nastolatków ukradło alkohol, by uczcić urodziny jednego z nich. Wkrótce sprawa trafi do sądu

Trzech 15-latków ukradło w sklepie alkohol, by uczcić urodziny jednego z nich. Ujęci zostali przez pracownika ochrony, który na miejsce wezwał patrol policji. Wkrótce tą sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj po południu dyżurny płońskiej komendy skierował jeden z patroli do marketu przy ul. Żołnierzy Wyklętych w Płońsku, gdzie doszło do kradzieży. Policjanci ustalili, że pracownik ochrony, poza linią kas, ujął trzech nastolatków, którzy nie zapłacili za towar. Sprawcy kradzieży mieli po 15-lat,a byli to mieszkańcy gm. Baboszewo, Dzierzążnia i gm. Glinojeck. Ich łupem padły trzy półlitrowe butelki alkoholu oraz słodycze. Kamery sklepowego monitoringu zarejestrowały jak nastolatkowie chowali alkohol i słodycze w swoich szkolnych plecakach. W rozmowie z funkcjonariuszami wyjaśniali, że niedawno jeden z nich miał urodziny i chcieli to uczcić.

Policjanci przekazali nieletnich ich rodzicom, którzy przyjechali na miejsce. O nagannym zachowaniu 15-latków poinformowany zostanie sąd rodzinny i nieletnich.

IP, KPP