sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących

 

W miniony weekend, na drogach pow. ciechanowskiego zatrzymano sześciu pijanych kierowców. Pomimo apeli o rozsądek i trzeźwość na drodze, nadal nie brakuje tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę, narażając na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę tuż po godzinie 8:00 w miejscowości Bieńki Karkuty policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą samochodem Alfa Romeo. 29-letnia mieszkanka Ciechanowa miała w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu .

W nocy z soboty na niedzielę dzięki zgłoszeniu mieszkanki Ciechanowa, z ruchu został wyeliminowany nietrzeźwy kierowca seata cordoby. 56-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego został zatrzymany na ul. Granicznej w Ciechanowie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2,5 promila. Dzięki reakcji i zgłoszeniu świadków niebezpiecznej jazdy pijanego kierowcy, nie doszło do tragedii.

– W niedzielę o godz. 15:00 w miejscowości Przedwojewo na drodze W617 kierujący samochodem marki Citroen stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Wstępne badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 45-letni mieszkaniec Przasnysza był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, od kierowcy została pobrana krew do badania. Po opuszczeniu szpitala 45-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie – mówi kom. Jolanta Bym, z KPP Ciechanów.

O godz. 15:30 w miejscowości Osiek Aleksandrowo, 42-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, kierowca samochodu marki Skoda Fabia stracił panowanie nad pojazdem wjechał do rowu gdzie pojazd dachował. Mężczyzna sam opuścił pojazd, nie odniósł poważniejszych obrażeń, jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

W miejscowości Garnowo Duże około godz. 19:20 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu opel zafira. Według ustaleń funkcjonariuszy zarówno kierowca jak i jego pasażerka tego pojazdu znajdowali się pod wpływem alkoholu. Małżeństwo z terenu powiatu ciechanowskiego zostało zatrzymane do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

I dziś w nocy około godz. 2:00 w Ciechanowie na ul. Tatarskiej funkcjonariusze z Wydziału prewencji ciechanowskiej policji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu Opel Corsa. 23-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował samochodem mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu.

Wszyscy zatrzymani stracili prawo jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

IP, KPP, JB