Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

[U SĄSIADÓW] Okradł rycerzy z zamku. Podejrzany został zatrzymany

Zatrzymany został 36–latek podejrzany o dokonanie kradzieży mienia należącego do bractwa nidzickich rycerzy i firmy prowadzącej prace remontowe na terenie zamku.

 

Łupem złodzieja padły m.in. cztery miecze, stalowa rękawica rycerska i narzędzia elektryczne. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec 2020 roku nidziccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży na Zamku w Nidzicy. Według zgłoszenia łupem sprawcy padły cztery miecze, stalowa rękawica rycerska, narzędzia elektryczne, rusztowanie elewacyjne i inne drobne przedmioty budowlane. Straty pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę blisko 8000 zł.

Praca nidzickich kryminalnych zaowocowała ustaleniem podejrzanego o kradzież przedmiotów należących do bractwa rycerskiego oraz firmy prowadzącej prace remontowe na terenie obiektu.

W tej sprawie zatrzymany został 36–letni mieszkaniec powiatu nidzickiego, który w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

IP, KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider