Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

[U SĄSIADÓW] Oszustwo za pomocą popularnego komunikatora, haker przejął konto

Mławscy policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, prowadzą czynności w sprawie oszustwa za pomocą popularnego komunikatora. Sprawca przejął konto użytkownika i poprosił mieszkankę Mławy o pożyczkę. Kobieta straciła pieniądze.

-Do zdarzenia doszło w sobotę, 10 kwietnia. Mieszkanka Mławy otrzymała wiadomość od znajomego, z prośbą o opłacenie przesyłki. Obiecał, że odda pieniądze natychmiast jak to tylko możliwe, w gotówce lub przelewem. Wysłał kobiecie link do wpłaty. Po wejściu w link i wybraniu banku, oszukana kobieta podała wszystkie dane konta. Po dokonaniu przelewu przeczytała ostrzeżenie na portalu społecznościowym, że konto znajomego przejął haker – mówi asp.szt. Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policja ostrzega, nigdy nie korzystajmy z niesprawdzonych linków do wpłat, szczególnie takich, gdzie wymagane jest podanie wszystkich danych konta. To przykład na działanie oszustów. Jeśli znajomy przesyła nam wiadomość z prośbą o pomoc finansową, porozmawiajmy z nim osobiście o co chodzi. Przejmowanie profili społecznościowych  lub podszywanie się pod  użytkowników  komunikatorów to coraz powszechniejsze działanie hakerów, dlatego ważne jest zachowanie ostrożności.

IP, KPP, AP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider