środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Uczniów Szkoły Podstawowej w Krasnem zwiedzili Wieliczkę, Kraków i Chęciny [ZDJĘCIA]

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Przekonali się o tym uczniowie z klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Krasnem, którzy w dniach 8-10 czerwca 2022 r. byli na wycieczce trasą Wieliczka – Kraków – Chęciny.

Uczniowie skorzystali z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”, który ma na celu zapoznanie uczniów z polską historią, kulturą i tradycją.
Pierwszego dnia wycieczki uczniowie zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce, jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce. Zeszli w podziemia kopalni i z ciekawością oglądali wykute w soli korytarze, komory i komnaty z unikatowymi rzeźbami.
Następny dzień przyniósł zwiedzanie Krakowa. Po śniadaniu uczestnicy wycieczki udali się na Kopiec Kościuszki . Zanim wspięli się na jego szczyt zwiedzili Muzeum Kościuszkowskie, które przybliżyło dzieciom historię życia naszego bohatera narodowego.
Kolejnym etapem podróży był Zamek Królewski na Wawelu. Uczniowie podziwiali wnętrza Katedry, krypty i groby królewskie. Byli również na wieży, na której wisi słynny Dzwon Zygmunta. Oglądali dziedziniec Zamku Wawelskiego z renesansowymi krużgankami.
Następnie zwiedzili Rynek i po czasie wolnym, podczas którego kupili pamiątki związane z tym pięknym miastem, ruszyli ulicą Floriańską pod ‘’Okno Papieskie”.
Na zakończenie dnia trafili do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Ostatni dzień to zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach. Uczniowie w malowniczych ruinach poznali życie królewskie oraz historię zjazdów rycerstwa. Z wież murów obronnych oglądali pasma Wzgórz Chęcińskich.
Bardzo szczęśliwi i zadowoleni z udanego wyjazdu wrócili do Krasnego.

 

IP, SPK