środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Zarębach na wycieczce w Olsztynie [ZDJĘCIA]

 

4 listopada uczniowie klas 1,2 i 3 wiedzę zdobywali inaczej. Na wycieczce do Olsztyna podczas seansu w Planetarium mogli oglądać rozgwieżdżone niebo, obiekty i zjawiska astronomiczne. W Muzeum Przyrody podziwiali wiele gatunków zwierząt i ptaków, wysłuchali też o nich informacji. Uczestniczyli w bardzo interesujących warsztatach przyrodniczych, podczas których czynnie brali udział.

Główną atrakcją muzeum jest kolekcja 900 spreparowanych zwierząt żyjących w regionie, który cieszy się opinią środowiska o najbogatszej liczbie gatunków fauny w Polsce. Zgromadzono w nim blisko 19 tys. eksponatów, głównie zoologicznych, botanicznych i geologicznych. Szczególnie cenny jest zielnik Hansa Steffena, na który składa się aż 460 arkuszy. Ekspozycja zoologiczna to głównie wypchane zwierzęta 250 gatunków, w tym wielu zagrożonych wyginięciem. Zobaczyliśmy m. in. żubra, wilka, bobra, orły i inne ptaki, suma, żółwia błotnego, rozmaite owady.
Dermoplastyczne postaci zwierząt stoją na tle fotografii ich naturalnych siedlisk, co razem sprawia wrażenie uczestnictwa w wyjątkowym, leśnym spacerze.
Nauce towarzyszył też relaks w Warmiolandii.
Warmiolandia –to wyjątkowa strefa pełna kreatywnej zabawy, to połączenie sali zabaw dla dzieci, wyposażonej w konstrukcję zabawową, karuzelę, trzytorową zjeżdżalnię oraz baseny z kulkami, ze światem klocków. Oczywiście nie zabrakło też Restauracja McDonald’s i zestawu Happy Meal’s !

IP, SPZ, Fot. SPZ