Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF [ZDJĘCIA]

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka”. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyła się także Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach, która w ramach tego dnia zorganizowała wystawę i lekcje poświęcone prawom dziecka, a uczniowie w geście solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie ubrali się na niebiesko.

 

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na całym świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.
Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

IP, Roksana Osowska – Koordynator Klubu Szkół UNICEF w SP2Ch, Fot. SP2 Ch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider