Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Uczniowie Szkoły w Bogatem i Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF [ZDJĘCIA]

 

Szkoła Podstawowa w Bogatem, Przedszkole w Bogatem, Dobrzankowie oraz Karwaczu wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. Dzień 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Co roku UNICEF Polska zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszystkich działaniach podejmowanych 20 listopada w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
Z tej okazji w piątek uczniowie naszej Szkoły, ale również nauczyciele podkreślili ten dzień niebieskim ubiorem. Omówiliśmy prawa podstawowe dzieci, wykonaliśmy prace plastyczne oraz gazetki, były quizy wiadomości. Przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego z klasy 8A i 8B przygotowali okolicznościową prezentację dla przedszkolaków i uczniów wszystkich klas. Razem znaleźliśmy powiązanie Konwencji o prawach dziecka z naszym Statutem szkolnym. Poniżej przedstawiamy Wam mini foto i video relację z tego ważnego dnia.

IP, UGP, Fot. UGP

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider