Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Uczniowie z naszego powiatu zajęli wysokie miejsca w konkursie „Smak Ekologicznej Żywności” [ZDJĘCIA]

Znamy laureatów tegorocznej, XVIII już edycji konkursu „Smak Ekologicznej Żywności”. Z ponad 100 uczestników komisja konkursowa wyłoniła 11 uczniów, którzy wykazali się doskonałą wiedzą z zakresu rolnictwa ekologicznego. Najlepsi odebrali nagrody. na czołowych miejscach znaleźli się uczniowie ze szkół z powiatu przasnyskiego.

Do tej pory w organizowanym przez urząd marszałkowski konkursie wzięło udział ponad 6 tysięcy uczestników podkreśla marszałek Adam Struzik. – To pokazuje, jak wielu młodych ludzi interesuje się rolnictwem, produkcją żywności i ekologią. Co więcej, jego uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych, czyli najmłodsi przedstawiciele naszej mazowieckiej wspólnoty. Muszę przyznać, że z ogromnym podziwem obserwuję ich coroczne zmagania w tej olimpiadzie i uważam, że możemy być dumni z naszej młodzieży. To bardzo mądrzy i świadomi młodzi ludzie. Mimo tylu trudności, jakie stawia przed nimi w ostatnich latach życie, zdalnej nauki czy ogromu obowiązków szkolnych, nadal znajdują czas na zgłębianie wiedzy, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Warto to doceniać i robić co w naszej mocy, by motywować ich do dalszego działania.

W związku z epidemią koronawirusa tegoroczny finał konkursu, podobnie jak w ubiegłym roku, został zorganizowany on-line. W rywalizacji wzięło udział 108 uczniów z 38 szkół. Spośród nich wyłoniono 11 uczestników, którzy najlepiej odpowiedzieli na pytania zawarte w tekście. Podczas uroczystej gali laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody – laptopy, kamery internetowe oraz słuchawki z wbudowanym mikrofonem.
Konkurs „Smak ekologicznej żywności” organizowany jest od 18 lat, a od 10 – w formie olimpiady wiedzy. Biorą w nim udział dzieci z klas IV-VI oraz VII-VIII szkół podstawowych. Rywalizacja podzielona jest na dwa etapy. I etap odbywa się w szkołach. Wyłonieni w nim przedstawiciele z każdej grupy wiekowej przechodzą do etapu II, w którym mierzą się z testem składającym się z 30 pytań. Celem konkursu jest zapoznanie się uczestników z tematyką związaną z zasobami ekologicznej żywności oraz postępującymi zmianami klimatu.

Laureatami XVIII edycji konkursu „Smak ekologicznej żywności” zostali:

Kategoria klas IV-VI
I miejsce (ex aequo)
Julia Tęga, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Chorzelach (pow. przasnyski)
Joanna Murdza, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu
Patrycja Czaplicka, Szkoła Podstawowa im. Mjr. H. Sucharskiego w Przasnyszu

II miejsce (ex aequo)
Kacper Krawczyk, Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Lesznie
Piotr Łapiński, Szkoła Podstawowa nr 1 im. PPŁKA PIL. Mariana Pisarska w Radzyminie

III miejsce
Lena Skórnicka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu

Kategoria klas VII-VIII
I miejsce
Lena Kołakowska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Chorzelach (pow. przasnyski)
II miejsce
Milena Krawczyk, Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Lesznie
III miejsce (ex aequo)
Sylwia Sójka, Szkoła Podstawowa nr 279 w Warszawie
Oliwia Pawlicka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach
Maja Gołębiewska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider