środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Uczniowie z Rostkowa na wycieczce w Przasnyszu [ZDJĘCIA]

11 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie wybrali się na wycieczkę do Przasnysza. Dzieci odwiedziły: Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz ścianę wspinaczkową w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi.

Pierwszym punktem wyjazdu była Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu. Podczas spotkania policjanci pokazali, jak wygląda ich codzienna służba, kto odbiera telefony, gdy wykręcamy numery alarmowe – 112. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z pracą policji na różnych wydziałach. Atrakcją było obejrzenie części budynku, gdzie są cele oraz otrzymanie pamiątkowego odcisku palca i założenie kajdanek policyjnych. Uczniowie wysłuchali podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły oraz zobaczyli z bliska radiowozy.
Po przybyciu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, dzieci serdecznie przywitali Panowie strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali swoich podopiecznych ze swoją pracą – bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną.
Dużo radości sprawił pokaz umundurowania oraz przeróżnych narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Uczniowie mieli możliwość m. in.: przymierzenia prawdziwych hełmów i odzieży strażackiej oraz dokładnego obejrzenia samochodów strażackich. Jednak największą atrakcją był pokazowy zjazd strażaków na rurze i wysłuchanie sygnałów alarmowych w samochodach.
Zwieńczeniem wycieczki był pobyt w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, gdzie znajduje się ściana wspinaczkowa. Wspinaczka poprawia wydolność, sprawność ruchową, jak i również kondycję sportową. Jest to ciesząca się coraz większą popularnością dziedzina sportu.
Był to dzień z dużą ilością wrażeń i atrakcji. Opiekunami uczniów podczas wycieczki byli Pani Magdalena Goliasz i Pan Piotr Oleksik.

IP, SPR