Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Uczniowie z SP w Pościeniu Wsi wybrali się na wycieczkę do Przasnysza[ ZDJĘCIA]

17 listopada najmłodsi uczniowie klas I i III z Publicznej Szkole Podstawowej w Pościeniu Wsi wybrali się na wycieczkę do Przasnysza. Dzieci odwiedziły: Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, Bibliotekę Pedagogiczną w Przasnyszu czy Salę Zabaw „Frajda”. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały: P. Wiesława Waśniewska i P. Magdalena Szlaga.

Pierwszym punktem wyjazdu była Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu. Podczas spotkania policjanci pokazali, jak wygląda ich codzienna służba, kto odbiera telefony gdy wykręcamy numery alarmowe – 112. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z pracą policji na różnych wydziałach. Atrakcją było obejrzenie części budynku, gdzie są cele oraz otrzymanie pamiątkowego odcisku palca. Uczniowie wysłuchali podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły, zobaczyły z bliska radiowozy.

Po przybyciu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, dzieci serdecznie przywitali Panowie strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali małych podopiecznych ze swoją pracą – bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną.
Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz przeróżnych narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Uczniowie mieli możliwość m. in.: przymierzenia prawdziwych hełmów i odzieży strażackiej, dokładnego obejrzenia samochodów strażackich, do których mogli nawet wsiąść. Jednak największą atrakcją był pokazowy zjazd strażaków na rurze i wysłuchanie sygnałów alarmowych w samochodach.
Podczas wycieczki do Przasnysza nie obyło się także bez smacznego obiadu oraz zabaw na placu zabaw w parku miejskim. Uczniowie mieli okazję zobaczyć centrum Przasnysza i pospacerować jego ulicami.
Uczestnikom wycieczki bardzo podobały się warsztaty ekologiczne „Co kryje las?” w Bibliotece Pedagogicznej, podczas których dzieci zgłębiły swoją wiedzę na temat zwierząt żyjących w lesie i właściwego dbania o środowisko przyrodnicze lasu i zwierzęta tam żyjące. Dzieci wykonały także papierowe wiewiórki pod czujnym okiem pań bibliotekarek.
Uwieńczeniem wyjazdu były zabawy, figle i żarty w Sali Zabaw „Frajda”, gdzie na dzieci czekały różne atrakcje: malowanie twarzy, robienie zabawnych tatuaży, przeciąganie liny, przechodzenie pod liną, deser gofrowy czy zamykanie w olbrzymich bańkach mydlanych.
Wracając do szkoły uczniowie i nauczyciele opowiadali z zachwytem swoje „wycieczkowe przeżycia”. W czasie drogi powrotnej mimo zmęczenia uczniowie pięknie śpiewali znane piosenki oraz radości i żartów nie było końca. Wyjazd ten na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

IP, SPPW, Fot. SPPW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider