sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościGaleriaSzkoły

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie na wycieczce w Warszawie [ZDJĘCIA]

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie na wycieczce w Warszawie

10 czerwca uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie wyruszyli na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną dzięki dofinansowaniu w ramach rządowego programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Program wyjazdu obejmował m.in. zwiedzanie i lekcję w Zamku Królewskim, podczas której uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało życie króla i jego poddanych na dworze królewskim. Wystrój sal tronowych i korytarzy oczarował wszystkich. Kolejnym etapem wycieczki był spacer ulicami Starego Miasta, pamiątkowe zdjęcia z Syrenką warszawską oraz przed kolumną Zygmunta III Wazy. Nie zabrakło również czasu na pyszne lody i kupno pamiątek. Po bardzo ciekawym spacerze udaliśmy się do Planetarium na niezwykły pokaz gwiazdozbiorów, a następnie do Centrum Nauki Kopernik – królestwa eksperymentów, gdzie uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia mnóstwa ciekawych doświadczeń na interaktywnych urządzeniach.
Emocje i wrażenia towarzyszące uczniom oraz ich opowieści o tym, czego się dowiedzieli i zobaczyli, są najlepszym dowodem na to, że to był dobrze spędzony czas w naszej stolicy.

IP, UGP