Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu ruszyli na podbój Grecji

 

W niedzielę 15 maja we wczesnych godzinach rannych, spod siedziby Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu przy ul. Mazowieckiej, po raz kolejny w drogę do Grecji wyruszył autokar z grupą młodzieży, biorącej udział w międzynarodowym stażu zawodowym pn. „Europejski Staż Zawodowy – sposób podniesienia kompetencji”. Staż jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ .

To już dziesiąte tego typu przedsięwzięcie, w którym biorą udział uczniowie przasnyskiego technikum. Wcześniej zrealizowano wyjazdy z programów Leonardo da Vinci oraz Erasmus+: Cordoba w Hiszpanii w 2008r. (dwa turnusy w projekcie „Staż szansą na europejską karierę zawodową dla przyszłych gastronomów i hotelarzy”), Martos w Hiszpanii w 2009r. („Staż w Hiszpanii szansą na europejską karierę zawodową dla przyszłych rolników”), Rimini we Włoszech w 2011r. i 2012r. („Catering szansą dla przedsiębiorczego gastronoma”), Lipsk w Niemczech w 2010 i 2011r. („Zarządzanie stroną internetową i administrowanie platformą e-learningową”), Platamonas w Grecji w 2017r. („We are Europe – staż zawodowy w Grecji o profilu rolniczym”), a także „Staż w słonecznej Grecji szansą na błyskotliwą karierę” – dwa turnusy: w listopadzie 2019r. w Platamonas oraz we wrześniu 2020r. w Mesagkali .
Podczas obecnego wyjazdu, który będzie trwał od 16.05 do 27.05 br. uczestnicy – uczniowie i uczennice klas trzecich technikum logistycznego i technikum żywienia i usług gastronomicznych – będą spędzali czas w malowniczej miejscowości Platamonas nad Morzem Egejskim u stóp masywu Olimp (Riviera Olimpijska). Program stażu przewiduje: wizyty w greckich firmach w celu poznania specyfiki ich pracy i organizacji m.in. park maszynowy i magazyny – Giannis Polymeros Litochoro Pierias, fabrykę sera feta – Sterios Prapas Tyrnaavos Larisas, plantacje oliwek z tłocznią oliwy – Asterios Grimouras Skotina Pirias, farmę małż i owoców morza z restauracją – Savvas Roussos Methioni Pierias. Opiekujące się przasnyską młodzieżą greckie centrum staży zawodowych, reprezentowane przez pana Adonisa Karatziosa (Karatzios-Ferfelis Antonios-Karatziou-Ferfeli Kyriki O.E Center for Vocational Training), zadbało także o bogatą ofertę imprez kulturalno-rozrywkowych podczas pobytu m.in. rejs na wyspę Skiathos (znaną z filmu „Mamma Mia”), zwiedzanie masywów górskich Meteory i Olimp, wycieczka do miasta Saloniki, korzystanie z plaży i basenów, wieczór z greckim folklorem.

IP, ZSP

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2