poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Ukradł samochód znajomej, ale lista przestępstw, które popełnił, jest dłuższa

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży samochodu. Funkcjonariusze błyskawicznie zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Okazało się, że jest on również poszukiwany. Jego lista zarzutów znacznie się jednak wydłużyła.

W poniedziałek do posterunku w Trojanowie zgłosiła się kobieta, która powiadomiła, że została okradziona przez znajomego. Kobieta powiedziała, że jeździła z nim swoim samochodem, a kiedy się zatrzymali, on zabrał jej kluczyki i odjechał. Kiedy przez kilka dni nie udało jej się odzyskać auta, kobieta zorientowała się, że to nie jest żart i zgłosiła się na Policję.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 37-latka i odzyskali samochód pokrzywdzonej. W trakcie wykonywanych czynności ze sprawcą okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. W toku dalszych dociekań policjanci ustalili też, że 37-latek unikał stawienia się w innym posterunku w sprawie kolejnych przestępstw, których się dopuścił. Dlatego zanim mężczyzną zajęli się policjanci z Trojanowa, funkcjonariusze z Sobolewa przedstawili mu zarzuty pobicia, gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Wszystkich tych przestępstw 37-latek dopuścił się kilka miesięcy wcześniej.

Podejrzany usłyszał kolejne zarzuty, w tym kradzieży pojazdu i niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Po tym 37-latek został przewieziony do zakładu karnego. Samochód ponownie trafił do właścicielki.

IP, KPP