poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Ukradła portfel pozostawiony przy kasie. Zarejestrowały ją kamery

Wydział Kryminalny mławskiej komendy Policji prowadzi postępowanie, dotyczące przestępstwa kradzieży. Widoczna na nagraniu z monitoringu młoda kobieta, ukradła pozostawiony przy kasie portfel z pieniędzmi. Roztargniony właściciel stracił kilka tysięcy złotych. Jeśli rozpoznajesz podejrzaną kobietę, powiadom Policję.

 

Do zdarzenia doszło w marcu, w jednym ze sklepów odzieżowych galerii handlowej w Mławie. Kamery monitoringu zarejestrowały młodą kobietę, stojącą przy linii kas, która zauważyła pozostawiony przez roztargnionego właściciela, portfel z pieniędzmi. Płacąc za swoje zakupy zdążyła sprawdzić, czy w pozostawionym portfelu są pieniądze. Następnie złożyła portfel i podłożyła go pod własny, zabierając razem ze swoimi zakupami. Za przestępstwo kradzieży mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które rozpoznają kobietę z nagrania lub mają informacje, które mogłyby się okazać pomocne w ustaleniu jej tożsamości, proszone są o pilny kontakt z mławską Policją, tel. 47 703 62 00, 47 703 62 57. Taką informację można przekazać anonimowo. Można także wysłać wiadomość, korzystając ze skrzynki e-mail Facebook Policja Mława.

Policja ostrzega- nagranie i zdjęcia publikujemy także ku przestrodze. Złodzieje chętnie wykorzystują każdą, nadarzającą się sytuację. Twoje roztargnienie, brak uwagi, pośpiech- to dla nich prawdziwa okazja. Robiąc zakupy, płacąc przy kasie, nigdy nie odkładaj portfela na blat. Nie chowaj go także do tylnej kieszeni spodni czy do otwartej torby lub zewnętrznej kieszeni plecaka. Nie ułatwiaj życia złodziejom.

IP, KPP