Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Unijne wsparcie dla Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych

Gmina Czernice Borowe została zakwalifikowana do projektu realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest podniesienie jakości nauczania w szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

Dzięki otrzymanemu wsparciu Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych otrzyma pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, tabletów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną, w tym epodręczniki (w szczególności do nauki języka angielskiego oraz oprogramowanie do gry w szachy). Dla nauczycieli oraz uczniów zostaną zorganizowane szkolenia z zakresu prowadzenia nauki w formie zdalnej przy użyciu sprzętu i oprogramowania zakupionego w ramach projektu. Wysokość wsparcia wynosi ok. 100 tys. zł.

We wtorek, 31 sierpnia br. umowę z członkiniami zarządu województwa Elżbietą Lanc i Janiną Ewą Orzełowską podpisali Wojciech Brzeziński Wójt Gminy oraz Grażyna Pszczółkowska Skarbnik Gminy.

IP, UGCZB, Fot. UGCZB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider