piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Uratowany łabędź [ZDJĘCIA]

 

Policjanci z Posterunku Policji w Różanie interweniowali w sprawie łabędzia. Podczas patrolu drogą krajową nr 61 zauważyli siedzącego w pasie drogi łabędzia, gdyby nie szybka reakcja mundurowych mogło się skończyć dla niego tragicznie.

Ta nietypowa interwencja miała miejsce w środę na drodze krajowej nr 61 w okolicy miejscowości Młynarze. O godz. 8:15 policjanci z Posterunku Policji w Różanie sierż. szt. Krzysztof Zielonka i st. post. Izabela Wierzbicka zauważyli siedzącego, skulonego w pasie drogi łabędzia.
Zatrzymali się, by sprawdzić co się stało. Ptak nie miał siły wstać, dlatego też policjanci zabezpieczyli miejsce, by uchronić go przed kołami jadących pojazdów. Skontaktowali się z pracownikiem Urzędu Gminy w Młynarzach oraz na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który stwierdził, że łabędź jest bardzo osłabiony. Po opatrzeniu przez lekarza weterynarii i przy pomocy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieluniu łabędź został przetransportowany w wypuszczony na wolność w okolice rzeki Narew – mówi z asp. Monika Winnik KPP Maków Mazowiecki.

IP, KPP, WM