Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Uroczyste obchody nadania praw miejskich w Przasnyszu

 „Bo gród Przasnysz to miasto moje”- pod takim hasłem, 9 października świętowano 595. rocznicę nadania praw miejskich. Wydarzenie odbyło się w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

W niedzielne popołudnie, 9 października Muzeum Historyczne wypełniło się po brzegi. Tego dnia świętowano bowiem 595. rocznicę nadania praw miejskich Miastu Przasnysz. Wydarzenie rozpoczęła prezentacja historyczna dotycząca świętowania jubileuszy i ważnych wydarzeń w mieście. Potem odbyła się promocja komiksu Rafała Kado pt. „Młynarz Przaśnik”. Obecny na spotkaniu autor, opowiedział zebranym o sobie i stowarzyszeniu, które prowadzi, ale też o tym jak powstaje komiks. Zaprezentował również przybyłym gościom technikę rysowania komiksowych postaci.

Po promocji przyszedł czas na koncert dobrze znanego przasnyszanom Miejskiego Chóru Męskiego. Wyśpiewano utwory, które nawiązywały do historii miasta, wspomnień mieszkańców, dobrze znanych miejsc. Koncertowi towarzyszyła prezentacja fotograficzna „Przasnysz – moje miasto” Ewy Łukasiak.

Jako, że impreza była urodzinowa, nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Miejski Chór Męski z Przasnysza, Miasto Przasnysz i Muzeum Historyczne. Zarząd Stowarzyszenia na „przyjęcie urodzinowe” miasta pozyskał środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

fot. Ewa Łukasiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2