Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Uwaga na zabójczy czad!

Już niebawem rozpocznie się na dobre okres grzewczy, a wraz z nim wzrośnie zagrożenie zatruciem się czadem!!! W związku z tym już teraz przasnyska Policja przypomina, że każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób.

Pamiętajmy, że obiekty budowlane, powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela bądź jego zarządcę okresowej kontroli i to co najmniej raz w roku. Polega ona na sprawdzeniu stanu technicznego, między innymi przewodów kominowych oraz instalacji gazowej. Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z pieców grzewczych:

-zadbajmy o to, aby nasza wentylacja prawidłowo funkcjonowała, dbajmy o czystość kratek wentylacyjnych – dzięki temu będziemy mieli cyrkulację powietrza i pod żadnym pozorem nie zaklejajmy wentylacji;
-czad to bezwonny gaz, więc zainwestujmy w dobry czujnik, który zaalarmuje nas kiedy tlenek węgla nagromadzi się w naszym mieszkaniu;
-dbajmy również o właściwą konserwację urządzeń grzewczych, a kiedy coś nas niepokoi natychmiast wzywajmy fachowca, który sprawdzi działanie naszego urządzenia i naprawi usterkę.

Orientacyjny koszt czujki dymu i tlenku węgla w dobrych sklepach elektrycznych lub w sklepach internetowych wynosi od 50 do 200 złotych.

Pamiętajmy, że życie mamy jedno, które jest bezcenne. Powiedz NIE ! dla czadu.

 

IP, KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider