Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Uwaga! Woda z wodociągu w Jednorożcu warunkowo zdatna do spożycia

Wczoraj, 16 czerwca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu publicznego w Jednorożcu. Wcześniej było to zabronione ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne, tj. obecność bakterii grupy coli.

Do spożycia woda nadaje się tylko i wyłącznie po przegotowaniu. Należy ją gotować przez co najmniej 2 minuty, później należy ją pozostawić do ostudzenia. Woda nie może być gwałtownie schładzana.

Przegotowaną, zgodnie z instrukcjami wodę, można wykorzystać do: mycia spożywanych na surowa warzyw i owoców, przygotowania posiłków mycia zębów, ka także kąpieli noworodków i niemowląt.

Woda nadaje się również do do celów gospodarczo – sanitarnych takich jak: spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń w domostwach, podlewanie kwiatów, pranie ubrań, mycie naczyń w zmywarce, itp.

Władze gminy informują, że cały czas trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody, zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Komunikat dotyczy mieszkańców miejscowości: Jednorożec, Stegna, Drążdżewo Nowe, Nakiel, Budy Rządowe, Kobylaki Czarzaste, Kobylaki Konopki, Kobylaki Korysze, Kobylaki Wólka, Ulatowo Pogorzel, Lipa, Obórki, Przejmy.

IP, UGP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider