Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

VIII edycja Turnieju Sołectw w gminie Przasnysz już za nami [GALERIA]

 

Tegoroczna „Sołtysiada” odbyła się 11 lipca w Bogatem. Organizatorami byli Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska i Gminna Biblioteka Publiczna im. J. Narzymskiego w Bogatem

Wśród zaproszonych gości: poseł na Sejm Anna Cicholska, wicestarosta przasnyski Waldemar Trochimiuk, radni gminy Przasnysz z przewodniczącym Dariuszem Jankowskim, skarbnik gminy Danuta Osowska, sekretarz gminy Bożena Rudzińska, były poseł Stanisław Adamiak, dyrektorzy szkół : Joanna Glinka, Piotr Sekuna i Wojciech Krawczyk, przewodniczący zarządu Spółki Wodnej w Przasnyszu Dariusz Majewski, najstarszy sołtys gminy Stanisław Grabowski.
Podczas imprezy czynne były mobilne punkty: szczepień i spisu ludności. Uczestnicy mogli również odwiedzić namioty promocyjne KRUS PT Przasnysz i Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu. W każdym z nich czekała na gości nie tylko dawka wiedzy, ale także konkursy.
Do rywalizacji przystąpiły drużyny z siedmiu sołectw: Bartniki, Bogate, Dobrzankowo, Gostkowo, Mchowo, Osówiec Szlachecki, Wielodróż.
Jury w składzie: Bogumiła Umińska, Elżbieta Urban i Anna Żukowska, oceniało występy artystyczne, promocję sołectwa, konkursowe przekąski, portret sołtysa oraz konkurencje zręcznościowe. Uczestnicy turnieju musieli też wykazać się wiedzą na temat gminy. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Ponieważ był to jednak turniej należało wyłonić zwycięzcę. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy turnieju wysłuchali koncertu w wykonaniu Klubu Seniora z Bogatego .Ostatecznie jury konkursowe przyznało pierwsze miejsce sołectwu Osówiec Szlachecki i wyróżniło Wielodróż i Bartniki. Wszystkie sołectwa uczestniczące w turnieju otrzymały symboliczne czeki na nagrody rzeczowe, jednak tylko zwycięzcy objęli w posiadanie przechodni puchar Wójta Gminy. Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na wspólną zabawę, którą uświetnił występ Piotra Goliasza.
Dziękujemy wszystkim drużynom za udział i dostarczone emocje. Dziękujemy Jury, Kołu Gospodyń Wiejskich z Bogatego, radnemu Tomaszowi Kopka, OSP Dobrzankowo, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Bogatem i nauczycielom, pracownikom Urzędu Gminy, Klubowi Senior+ .

IP, UGP, Fot. UGP

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider