piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

W Ciechanowie mieszkaniec Przasnysza zatrzymał pijanego kierowcę

W środę, 17 sierpnia dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca powiatu przasnyskiego doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

17 sierpnia br. ok. godz. 17:25 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Opinogórskiej w Ciechanowie mieszkaniec powiatu przasnyskiego ujął nietrzeźwego kierującego pojazdem Ford Focus. Przybyły na miejsce patrol Policji zatrzymał 74-letniego mieszkańca Ciechanowa. Świadek zdarzenia uniemożliwili kierowcy Forda dalsza jazdę i zmusił do zatrzymania, zajeżdżając drogę własnym pojazdem oraz zabrał kluczyki. Kierującego pojazdem Ford poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Godna naśladowania postawa innych kierowcy jest dowodem na to, że coraz częściej mówimy stanowcze „nie” pijanym kierowcom.

Również 17 czerwca br. o godz. 00:10 w Ciechanowie przy ul. Gwardii Ludowej funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Mercedes Vito, którym poruszał się 32-letni mieszkaniec naszego powiatu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad pół promila alkoholu. Kierujący miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz brak ważnych badań technicznych pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

 

IP, KPP